KLAUZULA INFORMACYJNA

Godziny od-do

Rodzaj zabaw, zajęć

6:00-8:00

Schodzenia się dzieci. Zabawy swobodne inspirowane przez dzieci, zabawy manipulacyjne, konstrukcyjne, tematyczne, dowolne w/g pomysłów dzieci z niewielkim udziałem nauczyciela.

8:00-9:00

Zabawy i zajęcia rozwijające aktywność ruchową. Zabawy i ćwiczenia poranne. Przygotowanie do śniadania, czynności higieniczne, samoobsługowe, porządkowe.

ŚNIADANIE -doskonalenie umiejętności samodzielnego i estetycznego spożywania posiłku-dbałość o zdrowie.

9:00-9:40

Zajęcia wychowawczo-dydaktyczne zgodne z podstawą programową.

9:40-11:30

Swobodne zabawy dzieci przy niewielkim udziale nauczyciela.
Zestawy zabaw ruchowych i ćwiczeń gimnastycznych. Czynności samoobsługowe przed wyjściem. Zabawy swobodne na powietrzu, zajęcia ruchowe, zabawy: tropiące, badawcze, spacery wycieczki-poznawanie środowiska przyrodniczego i społecznego w najbliższym otoczeniu przedszkola.

11:30-13:00

Prace porządkowe. Przygotowanie do obiadu-czynności higieniczne i samoobsługowe.

OBIAD-prawidłowe posługiwanie się sztućcami, kulturalne zachowanie się przy stole, dbałość o zdrowie.
Relaksacja-zabawy relaksacyjne, bajkoterapia, muzykoterapia. Odpoczynek.

13:00-16:00

Praca indywidualna, zajęcia profilaktyczne, wyrównawcze i kompensacyjne diagnoza, zabawy dydaktyczne, zabawy ruchowe.
Przygotowanie do podwieczorku.(czynności samoobsługowe zabiegi higieniczne).

PODWIECZOREK-kulturalne spożywanie posiłku.

Zabawy dowolne, tematyczne w kącikach zainteresowań, dydaktyczne, manipulacyjne, konstrukcyjne. Gry i zabawy sportowe.

16:00-18:00

Rozchodzenie się dzieci. Prace porządkowe. Zabawy inspirowane przez dzieci, rozmowy indywidualne.

Zajęcia dodatkowe:

Zajęcia muzyczno-taneczne-1x w tyg.

Zajęcia z języka angielskiego w godz.8.00-13.00

Religia w grupach dzieci starszych

Uwaga: Nauczyciele kończący pracę o określonej godzinie,
wychodząc z przedszkola oddają dzieci pod opiekę koleżance,
która kontynuuje pracę.
W przypadku, gdy dziecko nie zostanie odebrane po upływie czasu pracy przedszkola, nauczyciel zobowiązany jest
powiadomić telefonicznie rodziców (opiekunów prawnych)
o zaistniałym fakcie.
W przypadku, gdy pod wskazanym numerem telefonu (praca, dom) nie można uzyskać informacji o miejscu pobytu rodziców (opiekunów prawnych),
nauczyciel oczekuje z dzieckiem w placówce 1 godzinę.
Po upływie tego czasu informuje dyrektora, który podejmuje decyzję
o powiadomieniu komisariatu policji o niemożliwości
skontaktowania się z rodzicami (opiekunami prawnymi).